Komu zlecić stworzenie strony internetowej?


Strona internetowa to jeden z najważniejszych nośników Twojego marketingu. To Twoja wizytówka, sedno Twojej marki. Posiadanie strony internetowej jest koniecznością dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od branży. Twoja strona internetowa musi być profesjonalna i skuteczna, żeby w odpowiedni sposób prezentowała Twój biznes.

Jaka powinna być dobra strona internetowa?

Przede wszystkim powinna być zaprojektowana pod klientów, musisz spojrzeć na swój biznes okiem Twojego odbiorcy. Czego chcą się dowiedzieć Twoi klienci, w jaki sposób im to zaprezentować? Strona musi być zaprojektowana czytelnie i informacje muszą być zamieszczone po kolei.

 

Trochę jak w markecie – żeby dojść do półki z artykułami, które Cię interesują musisz przejść przez dział „promocji”, być może coś Ci się spodoba? Zainteresuj klienta, złap jego wzrok. Nie zamieszczaj za dużo treści. Zapewne mógłbyś mówić o swoim biznesie godzinami, ale klient musi dostać ciekawy, krótki opis.

Unikaj wielu wyskakujących okienek, które mogą irytować użytkownika. Oczywiście, Twoja strona powinna być atrakcyjna wizualnie. Badania dowodzą, że ludzie dużo chętnie wybierają produkty, które dobrze wyglądają, jesteśmy wzrokowcami, więc wygląd to połowa sukcesu. Ale tylko połowa.

tworzenie stron www

Kto powinien wykonać naszą stronę internetową?

Z powodu efektów wizualnych przedsiębiorcy często decydują się na współpracę z freelancerem-grafikiem, osobą, która nie pracuje na szablonach, tylko stworzy dla nas indywidualnie grafiki i nada witrynie unikatowy wygląd. Natomiast równie ważne, jeśli nie ważniejsze są treści.

Analiza potrzeb naszych klientów, weryfikacja contentu pod względem przejrzystości, czytelności. Odpowiednie zaprezentowanie oferty firmy, uwypuklenie jej atutów. Należy tak zorganizować stronę, żeby klient został po niej przeprowadzony niemal za rękę.

 

Freelancer

W sieci znajdziemy mnóstwo ofert na wykonanie strony internetowej. Tę usługę świadczą studenci, freelancerzy, a także agencje marketingowe. Należy zaznaczyć, że wykonanie dobrej strony internetowej to sporo pracy, więc nie należy kierować się kwestiami finansowymi.

Porządna strona www nie może być tania. Freelancerzy często są w stanie wykonać usługę taniej i szybciej, natomiast są to zawsze pojedyncze osoby, których pracy nikt nie nadzoruje. To sam przedsiębiorca musi sprawdzić jakość ich pracy, a on często nie ma wiele doświadczenia i może nie wychwycić pewnych niedociągnięć. Zapewne będzie się kierował efektem wizualnym. A jak będzie przygotowana treść – dowiemy się dopiero w kontakcie z klientem albo w braku kontaktu, ponieważ jak łatwo się domyślić, klient po prostu zamknie stronę, jeśli ona go nie zainteresuje.

strona internetowa

Agencja

W przypadku agencji ma się do dyspozycji zespół specjalistów. To oni, podczas spotkań z przedsiębiorcą tworzą projekt strony, analizują jego biznes, myślą nad jak najlepszym dotarciem do klienta docelowego. Zespół powinien składać się ze specjalistów od różnych aspektów tworzenia stron – grafik, specjalista od contentu, marketingowec i programista.

Witryna opracowana przez taki zespół będzie przemyślana pod każdym względem, przygotowana pod Twój biznes, skrojona na miarę. Agencja na ogół proponuje również pozycjonowanie. Warto o nim myśleć już budując stronę, ponieważ już na tym etapie ważna jest optymalizacja pod kątem wyszukiwania, czyli SEO. To kolejny atut skorzystania z usług agencji, Ty możesz się na tym nie znać, ale oni we właściwy sposób umieszczą dane strukturalne i wykorzystają odpowiednie słowa kluczowe.

Kolejna sprawa – dla Ciebie istotne będzie, żebyś mógł samodzielnie edytować stronę, wrzucać do niej aktualności, wprowadzać zmiany. Dopytaj, jaki pomysł ma na to usługodawca. Im prostszy system do obsługi strony, tym lepiej dla Ciebie. Większość agencji dysponuje odpowiednim narzędziem i zawsze powinni Cię z niego przeszkolić.

I jeszcze jedno – agencja z reguły proponuje gwarancję na witrynę, którą stworzyła oraz jej bieżącą obsługę. Freelancer również może to obiecywać, ale nigdy nie wiadomo jak długo będzie funkcjonował na rynku. A strony www często wymagają zmian w kodzie albo aktualizacji. To wygodne, żeby firma zrobiła takie rzeczy za Ciebie.

Podsumowując, korzystniejsze wydają się usługi profesjonalnej firmy, która dysponuje zespołem specjalistów. Żeby taką znaleźć należy przeszukać Internet, poczytać opinie, popytać znajomych. Warto umówić się na kilka spotkać z potencjalnymi kontrahentami, żeby sprawdzić, czy nadajecie na tych samych falach i firma dobrze rozumie Twoje potrzeby.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]